Kokkola Cup mestarit mallia 2022!
Julkaistu: 26.07.2022 13.31

Kokkola Cup mestarit mallia 2022!

Vuoden 2022 Kokkola Cup päättyi joukkueemme osalta parhaalla mahdollisella tavalla, kun tytöt pääsivät nostamaan voittopokaalia toisena vuonna peräkkäin ja uusivat näin ollen viime vuoden mestaruuden.Osallistuimme myös tämän vuoden turnaukseen koko joukkueen rosterilla ja kaikille pelaajille tarjottiin peliaikaa jokaisessa pelissä. Saimme tehtyä turnauksessa kaikkiaan 23 maalia, kun omasta maalista pallo piti hakea vain kertaalleen. Kahdeksan peliä, joista saldona seitsemän voittoa ja yksi tappio, joka sekin ratkesi vasta pelin viimeisellä 20 sekunnilla, kun vastustaja pääsi tekemään maalin.

Kaikkiaan turnaus meni joukkueeltamme loistavasti ja iso kunniamaininta täytyy antaa tyttöjen lisäksi joukkueemme kummipelaaja Miika Kauppilalle, joka jaksoi ja halusi olla joukkueemme mukana koko turnauksen ajan. Arvostettavaa toimintaa edustuksen pelaajalta, siitä iso kiitos Miikalle!

KPV:n Juniorit Ry


KPV Klubi

Antti Chydeniuksenkatu 71

67100 Kokkola