Neljä pelaajaa KPV T07 joukkueesta Tinni Korpela leirille
Julkaistu: 08.11.2021 00.00

Neljä pelaajaa KPV T07 joukkueesta Tinni Korpela leirille

Vuonna 2007 syntyneiden tyttöjen maajoukkuetie tai tarkemmin Helmaripolku jatkuu 20.11.2021 – 23.11.2021 Tinni Korpela leirillä, joka järjestetään Eerikkilän urheiluopistolla. Leirille on valittu Palloliiton toimesta 80 lahjakasta pelaajaa ja valitut pelaajat jaetaan neljään joukkueeseen, joista kullakin on kahdesta kolmeen omaa valmentajaa. U17-päävalmentaja Marko Saloranta vastaa leiristä, ja U15-päävalmentaja Pekko Söderström on hänen tapaansa pelaajatarkkailutehtävissä. Meidän joukkueestamme valituksi tulivat Aava Salmela, Ellenoora Ohtamaa, Elli Ala-Kopsala sekä Lotta Paavilainen. Näiden neljän valitun lisäksi joukkoa täydentävät varasijoilta Ada Lindqvist sekä Siiri Järvelä. Onnea tytöille valinnasta ja tsemppiä matkaan!!!

Ensi vuonna alkaa 2007-syntyneiden tyttöjen virallinen maajoukkuetoiminta, joten kokonaisuudessaan joukkueemme on varsin hyvällä tiellä!

Seuran uusimmat

KPV:n Juniorit Ry


KPV Klubi

Antti Chydeniuksenkatu 71

67100 Kokkola