Kauden turnaukset

Osallistumme kauden aikana seuraaviin sarjoihin ja turnauksiin (listaa päivitetään kauden mittaan kun uutta tietoa tulee, menneet turnaukset listan lopussa)


Piirisarjan syyskierros


Hippo-turnaus 10.-11.9. Jyväskylä



Kalajoen talvisarja

  • "talven piirisarja", kaksi peliä kerrallaan Kalajoen Hiekkasärkät Areenalla
  • pelipäivät 27.11., 23.1. (T12 pelasi meidän puolesta), 12.2., 19.2. ja 26.3.
  • sijoitus 1./6
  • tulokset


Pohjanmaa-sarja

  • epävirallinen sarja, johon osallistuivat SJK, FC Sport, Laihian Luja, VPS ja KPV
  • pelipäivät 29.12. Kokkola, 19.3. Seinäjoki ja 3.4. Kuortane
  • 9 peliä, joista 6 voittoa ja 3 tappiota


Pirkkahalliturnaus 15.-16.1. Tampere (peruttiin)


OGC-turnaus 28.-30.1. Oulu

  • osallistuimme yhdellä joukkueella T11 haastesarjaan
  • sijoitus 3./8
  • tulokset


Play Like A Girl -turnaus 8.-10.4. Helsinki

  • kutsuturnaus, osallistuimme yhdellä joukkueella sarjaan T2011 eliitti
  • sijoitus 8./16
  • tulokset


FC Sport kevätturnaus 24.4. Vaasa

  • osallistumme yhdellä joukkueella T11 haastesarjaan (ylemmän tason sarja, lisäksi harrastesarja)
  • sijoitus 6./8
  • tulokset (valitse sarja T11 (2011))


Stadi Cup 8.-12.6. Helsinki

  • osallistumme yhdellä joukkueella T11 yleissarjaan (alemman tason sarja, lisäksi "Taso"-sarja joka vastaa kilpasarjaa)
  • Tulokset
  • sijoitus 9.-16./30


Piirisarjan kevätkierros

  • osallistumme yhdellä joukkueella T12 Kakkoseen (2010-synt. sarja)
  • Otteluohjelma KPV/-11
  • Valkoinen: Jäväjä Isla, Kentala Emilja, Laasanen Laura, Lahnalampi Mariaana, Lahti Astrid, Linke Iiris, Lundström Kiia, Nieminen Ine, Niemistö Anni, Paasila Ella, Pikkarainen Ella, Tastula Enna, Tiitinen Emilia, Tukala Iita (mukaan sitten kun käsi on parantunut). Valmennus Taija, Matias ja Roope.
    • To 19.5. GBK – KPV-11, Kokkola
    • Ma 6.6. KPV-11– LoVe, Kokkola
    • Ma 20.6. KPV-11 – Esse IK, Kokkola
    • Ti 28.6 PeFF – KPV-11, Pedersöre
  • Vihreä: Alasimi Mandi, Emmes Kaisla, Hyyppä Emmi, Kastrén Thelma, Ketola Mette, Linke Iiris, Rantanen Hilda, Saavalainen Nelly, Santalo Hilda, Sundqvist Hilda, Tainio Mila, Tapio Nelli, Åbacka Hilda. Valmennus Roope, Minna ja Heidi.
    • ti 24.5. KPV-11 – KPV/vihreä, Kokkola
    • To 2.6. IK Myran – KPV-11, Alaveteli
    • Ti 14.6. KPV – KPV-11, Kokkola
    • To 7.7. KPV-11 – TUS, Kokkola


Kokkola Cup 21.-24.7. Kokkola

    • osallistumme kahdella joukkueella
    • sijoitukset 3. ja 4. / 11.
    • T11 Taso 2


    Linkki Hermanninhaan kalenteriin